Historie klubu

Plavecký klub vyvíjí svou činnost od 1.1.1998, tehdy pod Tělovýchovnou jednotou Stadion Litoměřice. V roce 2005 došlo k osamostatnění a založení občanského sdružení Plavecký klub Litoměřice.

Od svého počátku se orientujeme na závodní plavání, pro které si sami vychováváme své závodníky propracovaným systémem postupných družstev od malých předškoláčků až po výuku v družstvech základního a zdokonalovacího plavání. Z družstev zdokonalovacího plavání jsou ti nadějní vybíráni zkušenými trenéry do přípravky a ti nejlepší postupují do závodního družstva Plaveckého klubu.

Účastníme se závodů jak v České republice, tak v zahraničí. Jsme pravidelnými účastníky žákovských Mistrovství ČR, kde jsme dosáhli několika medailových umístění a titulů Mistra České republiky. V litoměřickém bazénu pravidelně pořádáme závody jak pro žactvo tak i pro dorost a dospělé. Úspěšně jsme se zhostili pořádání žákovského Mistrovství ČR a poháru ČR destiletého žactva.