Litoměřický Kalich

0
1215

3.2 náš klub pořádal již 20. ročník žákovských plaveckých závodů Litoměřický Kalich. Ač jsme v plné přípravě, našim žákům se velice dařilo. Zhruba 85% startů proměnili v osobní rekordy, což je velmi pozitivní a ukazuje to, že se příprava ubírá správným směrem. V soutěži týmů jsme obsadili slušné 5. místo v konkurenci 23 klubů. Z našich plavců se nejvíce dařilo Anežce Součkové, která všech šest svých startů proměnila ve zlatou medaili. Navíc se podílela na stříbrné medaili naší polohové štafety (ve složení Elen Kutzlerová, Anežka Součková, Denis Ševčík a Tomáš Pršala). Z našich chlapců byl nejlepší Denis Ševčík, který z domácího bazénu vylovil šest medailí (2 stříbrné a 4 bronzové). Na stupně vítězů se dále prosadili: Adéla Chalupová, Tomáš Pršala, Anna Hartmanová a Aneta Kutzlerová. Všem kdo se zlepšil blahopřejeme. Na programu Kalichu byly také vložené závody na 50VZ a 50Z pro naše nejmladší plavce, aby získali první závodní zkušenosti. Mezi plavkyněmi zvítězila na obou disciplínách Nela Guderová. V chlapcích obě disciplíny vyhrál Tomáš Vysoudil. Všem blahopřejeme a přejeme hodně sil do dalších náročných tréninků, které směřují k úspěšnému vystoupení na žákovských MČR Pohárech ČR v červnu. Poděkování patří také pořadatelskému týmu v čele s Ivetou a Romanem Průšovými, kteří na tom mají největší podíl. Dále týmu rozhodčích a domácím starším plavcům. Bez těch všech by se závody nedaly pořádat.