Litvínovský pohár

0
1117

Po roce jsme se opět zúčastnili tradičních severočeských závodů v Litvínově, kde se od každého způsobu plave 100 metrů a 6 nejvšestrannějších plavců v každé kategorii postupuje do finále v polohovém závodě . V jednotlivých disciplínách dokázali zvítězit: Denis Ševčík na 100M v hezkém čase 1:13,93 (navíc skončil třetí na 100Z a 100P) a Vojta Netrh na 100P za 1:06,46. Dvakrát se na stupně vítězů vyhoupla Míša Plašilová (2. na 100Z a 3. na 50M). Pro bronz na 100VZ si ještě doplaval Martin Kroufek.

Velmi nás potěšilo, že se hned 5 našich plavců/plavkyň probojovalo do finálových polohových závodů závodů (a to jsme ještě 2 museli z technických nebo zdravotních důvodů odhlásit). Těšně čtvrté skončily Míša Plašilová a Aneta Kutzlerová. Bronz vybojoval Vojta Netrh za 2:13,97, stříbro Terka Dieneltová za 2:47,66 a zvítězil Denis Ševčík 2:41,34.

Pochvalu si zaslouží i ostatní závodníci. I když se na stupně vítězů neprosadili, osobních rekordů padlo bezpočet což je nejdůležitější.