Medailové žně na Pohárech. Guderová má tři medaile. Plašilová vybojovala stříbro.

0
1009

8-9. prosince se konaly Poháry ČR v plavání pro mladší žactvo. Jedná se o Mistrovství Čech a tím pádem nejvyšší soutěž pro tuto kategorii. Na tyto závody se plavci musí kvalifikovat na základě výkonů předvedených v sezóně. Do každé kategorie se kvalifikuje 30 – 40 nejlepších plavců z Čech. Už samotná kvalifikace na soutěž je pro plavce úspěchem.

10 leté žactvo mělo svůj Pohár v Jablonci nad Nisou, kam se nám kvalifikovali Nela Guderová a Tomáš Vysoudil. Nela si vedla opravdu výborně a tři své starty proměnila v medailové umístění. Dvě stříbrné medaile vybojovala na 100 a 200 volný způsob. Bronzovou medaili ještě přidala na 100PZ. Těsně pod stupni na čtvrtém místě skončila v polohovém závodě na 200 metrů. Pěkně si vedl také Tomáš, který se na Pohár kvalifikoval v 6 disciplínách, což je posun oproti létu. Čtyři své starty proměnil v osobní rekord, nejlépe si vedl v disciplíně 100VZ kde skončil 21.místě.

11 leté žactvo mělo své klání v Mladé Boleslavi. Zda nás reprezentovala děvčata Elen Kutzlerová a Michaela Plašilová, která patřila mezi favoritky v prsařských disciplínách. Na 200 metrů prsa skončila v osobním rekordu, ve vyrovnaném závodě na 5. místě. Vše si vynahradila na poloviční trati, kde si vyplavala v krásném osobním rekordu stříbrnou medaili! Dvakrát 7 ještě skončila v disciplínách 200 metrů znak a 800 metrů volný způsob. Elen se nejvíce vydařil závod na 100 metrů znak, kde skončila velmi slušném 6. místě, což je velký posun v pořadí oproti předchozím Pohárům.

Všem plavcům blahopřejeme k vynikajícím výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.