Memoriál Luboše Kracíka

0
859

6. října náš klub pořádal 3. ročník podzimních závodů plavaných jako Memoriál Luboše Kracíka. Po doslova adrenalinovém začátku, kdy si náš obsluhovatel časomíry Roman v podvečer závodů zlomil nohu to vypadalo, že závody ani neuskuteční. Zachránil nás Petr Lukášek z KPMěl, který Romana bez problémů zastoupil a patří mu velký dík. Aby toho nebylo málo v sobotu ráno nám klekla tiskárna, dále nespolupracoval počítač ani druhá tiskárna a už to vypadalo, že závody skončí dříve než začaly. Tentokrát nás zachránil pan Hos (opět velký dík), který nakonec vše zprovoznil a závody s půlhodinovým zpožděním mohly začít. Vše už šlo celkem hladce. Od našich závodníků jsme žádné velké výkony nečekali, protože někteří závodili v doplňkových disciplínách, také jsme v plné přípravě a někteří do toho ještě skládali rozhodcovské zkoušky. Navíc polovinu pátečního tréninku zabijeme přípravou závodů, pak stihneme jen krátký rychlý trénink a dorostenci ještě posilovnu. Přesto někteří mile překvapili a několik osobáků se urodilo. Tradičně se u nás plavou disciplíny 200VZ v ktg.ml žactvo,st. žactvo a dospělí+dorost o postup do finále. Vedlo se nám v mladších žačkách díky našemu silnému ročníku plavkyň 2006. Tam se do finále probojovala Adéla Chalupová, která v něm zvítězila a byla naší nejúspěšnější plavkyní na těchto závodech, protože osobní rekordy a medaile sbírala jak na běžícím pásu. Na stupně vítězů jí doprovodila Markéta Málková, která si vyplavala bronzovou příčku. Čtvrtá navíc skončila Anežka Součková. Obě získaly několik medailí (i prvních míst) i v ostatních disciplínách. Zastoupení jsme měli i ve finále žen, kde skončila na čtvrtém místě Adéla Kurcová. Zaplavala si letošní nejlepší čas a také ještě zvítězila na 100VZ. Ve finále můžu se na stupně vítězů mezi ústecké a chomutovské závodníky probojoval Vojta Netrh, který skončil třetí a přidal ještě stříbro na 200PZ. Finále letos bylo velice kvalitní a to hlavně zásluhou Jakuba Štemberka z Chomutova, který překonal třináct let starý rekord závodu, který držel Jiří Dub z USK Praha. Nový rekord má hodnotu 1:52,34. Z našich plavců se na stupně vítězů probojovali: Aneta Kutzlerová, Tereza Dieneltová, Filip Musil a Petr Kopp. Pochvala patří také plavcům z přípravky. Pro některé to byla první závodní zkušenost. Poděkování patří všem lidem, kteří se na pořádání podíleli (Iveta s Romanem, Petr a hlavně Petr Lukášek) nebo jinak přispěli. Nejbližšími závody, které nás čekají bude Litvínovský pohár