Poháry ČR

0
1171

Tak za sebou máme další závodní víkend ve znamení Pohárů ČR pro mladší žactvo, které se konaly v Chomutově (roč. 2007 kam se kvalifikuje 40 dětí do každé disciplíny) a v Mladé Boleslavi (roč. 2006 zde se kvalifikuje 30 dětí do každé disciplíny). V Boleslavi to byly doslova medailové žně!!! Zasloužila se o ně Anežka Součková, která si vyplavala hned 4 medaile!! 2 x stříbro na 50M a 100P, 2 x bronz na 100M a 200P a ještě ,,bramboru“ na 100PZ a 6 místo na dvojnásobné trati. Do první desítky se ještě probojovala Adéla Chalupová na tratích 400 a 800VZ, kde skončila na pěkných 6. místech. V Mladé Boleslavi plavala ještě Markéta Málková a Vanda Křečková. Obě děvčata si zlepšila osobní maxima a posunula se pořadím, které měla v kvalifikaci. Doufáme, že nám všechna děvčata u plavání vydrží, protože ve starším žactvu budou mít velkou šanci na medailové umístění ve štafetách. 🙂

V Chomutově nás reprezentovaly Michaela Plašilová a Elen Kutzlerová. Míša nám před pohárem ale onemocněla, tak jsme neměli vysoké očekávání. Přesto dokázala 4 ze 6 startů proměnit v osobní rekord. Na 100Z se dokonce dostala do první desítky a skončila na pěkném 8. místě. Pro Elenku to byly první velké závody a nevedla si vůbec zle, 3 ze 4 startů znamenaly osobní rekord. Nejlépe skončila na 20 místě v disciplíně 100Z.