VC Brna

0
940

Minulý víkend se naši dorostenci vydali na první velké závody zimní sezóny – VC Brna. Na závodech se sešla mimořádná konkurence – velká část české plavecké špičky a kvalitní zahraniční plavci. Ozdobou závodů byla několikanásobná olympijská vítězka Katinka Hozssu z Maďarska, která vyhrála 13 z 16 disciplín. Našim se vedlo dobře, protože každý si z Brna odvezl osobní rekord, takže příprava k hlavní části se sezóny se ubírá správným směrem. Radost mi udělala řada výkonů. Do odpoledních finálových bloků se probojoval Vojta Netrh. Ve své hlavní disciplíně 200P dosáhnul skvělého času 2:14,86 a skončil v nabité konkurenci na pěkném 5. místě, osobní rekordy si zlepšil i v ostatních disciplínách. Výborný výkon předvedl Lukáš Balák na kraulařské stovce, kde svůj čas stlačil až na :54,49. Pokořit hranici pěti minut se zase prvně povedlo Evě na 400VZ (za 4:57) a 100VZ zvládla prvně pod 1:05 (1:04). Vašek si zlepšil všechny disciplíny, nejlépe se mu vedlo na kraulařské dvoustovce, kterou zvládnul za 2:09. Adéla si zlepšila 50 motýlek. Další závody nás čekají v Chomutově a v Plzni, kde se pokusíme ještě zlepšit.